Co potřebujete vědět o kamnech na pelety

Kamna na pelety mohou mít integrovaný vodní výměník tepla, který umožňuje prostřednictvím akumulačního zásobníku přivádět teplo generované spalováním dřevěných pelet do topného okruhu nebo do systému ústředního vytápění. Kamna na pelety ohřívají současně místnost, kde jsou umístěna. Skutečnost, že pouze část nominálního výkonu peletových kamen s vodním výměníkem je odevzdáno do místnosti a zbytek do topného systému, je proto ideální využití v nízkoenergetických nebo pasivních domech.

V testu komínových a peletových kamen pro peletová kamna s připojením na vodu od Stiftung Warentest se stala peletová kamna wodtke ivo.tec water + vítězem testu Stiftung Warentest – vítěz účinnosti (1,0) celkové hodnocení DOBRÝ (1,8) – společně s dalším zařízením v testu 11/2011 (19 komínových a peletových kamen) a dnes tvoří základ pro identický prémiový model peletových kamen ivo.smart water +.

Kamna na pelety s vodním výměníkem

 1. wodtke kamna water+
 2. přívod
 3. čerpadlová skupina
 4. aku nádrž
 5. teplá voda
 6. topný systém
 7. kolektory

Peletová kamna s vodním výměníkem od společnosti wodtke mají velmi vysokou účinnost až přes 90% a optimálně rozvíjejí svůj potenciál v kombinaci se solárním systémem, fotovoltaickým systémem nebo tepelným čerpadlem. Tyto možnosti kombinace různých energetických zdrojů, které jsou z energetického hlediska velmi účinné, mohou pomoci snížit náklady na vytápění na minimum.

Kamna na pelety nezávislá na okolním vzduchu, schválení DIBt

Spalovací komora peletových kamen nezávislých na vzduchu se schválením DIBt je naprosto vzduchotěsná. Kromě toho mají kamna na pelety, která jsou nezávislá na okolním vzduchu, samozavírací dveře spalovací komory. U peletových kamen nezávislých na vzduchu v místnosti se požadovaný kyslík nedodává z instalační místnosti, ale přívodem spalovacího vzduchu z venkovního prostoru. Peletová kamna nezávislá na vzduchu se schválením DIBt jsou proto ideální pro instalaci ve velmi vzduchotěsných budovách, jako jsou nízkoenergetické nebo pasivní domy, v kombinaci s řízeným větráním.

Všechna peletová kamna nezávislá na vzduchu od společnosti wodtke jsou také schválena a certifikována Německým institutem pro stavební techniku ​​(DIBt) pro provoz nezávislý na vzduchu v místnosti. Tato kamna na pelety mají takzvaný souhlas stavebního úřadu pro provoz nezávislý na vzduchu v místnosti.

Samozřejmě, všechna peletová kamna nezávislá na vzduchu v místnosti a kamna na dřevo od wodtke lze samozřejmě provozovat také bez napojení na externí přívod vzduchu.

Informace o tom, zda požadovaná peletová kamna mají schválení DIBt pro provoz nezávislý na vzduchu v místnosti, najdete v návodu k obsluze příslušného modelu.

V případě zvláštních bezpečnostních požadavků, například při současném provozu vzduchotechnických krbů nezávislých na vzduchu na tuhá paliva a ventilačních systémů, smíšené obsazení, tj. Provoz peletových kamen wodtke a krbu na kulatinové dřevo nebo lignitové brikety bez ventilátoru na komín nebo vícenásobné obsazení dvou kamen na pelety wodtke při provozu komína lze také sledovat pomocí regulátoru diferenčního tlaku wodtke DS01 .

Kamna na pelety s funkcí WLAN

S aplikací wodtke FireTouch pro iOs a Android můžete zažít zcela novou dimenzi komfortu vytápění, protože s ní lze velmi pohodlně ovládat peletová kamna řady S5 ultra air + wodtke ixpower a wodtke ixbase .

Prostřednictvím FireTouch ve své domácí síti WLAN můžete provést řadu individuálních předvoleb. Kamna na pelety lze ovládat, zapínat a vypínat přes internet pomocí jakéhokoli zařízení s webovým prohlížečem, např. PC nebo chytrého telefonu.

Obsluha je identická s obvyklou ovládací deskou a díky intuitivní nabídce je obzvláště snadné. Můžete například provádět následující provozní a monitorovací funkce:

 • Změna nastavené cílové teploty.
 • Rychlá a snadná změna mezi automatickými topnými programy (tři týdenní programy, komfort, spouštění, ochrana proti mrazu, párty, dovolená) a manuálním provozem.
 • Pohodlné, intuitivní změny spínacích časů vašich topných programů.
 • Zobrazení aktuálních hlášení údržby a poruch pro monitorování.

Dřevěné pelety jsou ekologické

Dřevěné pelety spalují CO2 neutrálně. To znamená, že při spalování dřevěných pelet se uvolňuje pouze takové množství oxidu uhličitého (CO2), které strom nebo dřevo během své životnosti absorbovaly a které by se také uvolňovalo znovu během procesu rozpadu v lese. Topení dřevem a dřevěnými peletami z udržitelného lesního hospodářství uzavírá přirozený cyklus CO2.

Dřevěné pelety jsou regionální

Zatímco fosilní paliva, jako je ropa nebo plyn, je třeba dovážet s velkými náklady, dřevo je k dispozici v dostatečném množství přímo před našimi dveřmi. Dřevěné pelety jsou tvořeny pilinami a zbytky po hoblování, které se vyskytují při každodenní práci se dřevem a na pilách. K výrobě jedné tuny dřevěných pelet je zapotřebí asi 6-8 m3 krychlových metrů těchto vedlejších produktů.
Při výrobě dřevěných pelet se zbytky dřeva nejdříve suší a drtí, aby se potom pod vysokým tlakem lisovaly do známého válcového tvaru. V tomto procesu není nutné přidávat umělá pojiva, protože lignin obsažený ve dřevě má ​​potřebné vlastnosti.

Dřevěné pelety jsou cenově stabilní

Ti, kteří ohřívají svůj životní prostor dřevěnými peletami, těží také z nižších a stabilnějších nákladů na palivo. Na rozdíl od cen fosilních paliv, která opakovaně silně kolísají, zůstala cena dřevěných pelet v posledních několika letech stabilní. Průměrná úspora ceny dřevěných pelet na topný olej se za posledních 10 let pohybovala kolem 30%.